benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám.

Napísali o nás

Výťažok z Benoshow putoval onkologickému oddeleniu

Ostatný ročník Benoshow patril k najlepším, aký organizátori tohto benefičného podujatia usporiadali a vyzbieralo sa najviac peňazí v histórii celej akcie. Tá už niekoľko rokov podporuje Nemocnicu s poliklinikou v Žiline.

„Na minuloročnej Benoshow sa nám podarilo vyzbierať 2OO tisíc korún, ktoré sme odovzdali detskému oddeleniu žilinskej nemocnice na nákup polohovateľných postelí. Ani nasledujúci ročník nebude výnimkou a chceme opäť vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov, ktoré vždy putujú na niektoré z oddelení nemocnice. Tento rok sme sa rozhodli venovať zbierku peňazí onkologickému oddeleniu Nemocnice s poliklinikou v Žiline, ktoré pripravuje radioterapeutické centrum pre deti,“ hovorí Vladimír Beňo, organizátor akcie a majiteľ obchodnej siete Beno.

Výťažky z uplynulých ročníkov Benoshow podporili napríklad detskú ortopédiu, detskú chirurgii, detskú onkológiu i neurochirugické oddelenie žilinskej nemocnice. Do štatistiky štedrosti pribudlo tento rok detské oddelenie, ktoré zakúpilo dve špeciálne postele s príslušenstvom pre oddelenie JIS, kde sa lekári dostávaju do styku s najťažšími prípadmi. „Ide o špeciálne lôžka pre vážne chorých pacientov alebo pre pacientov so závažnými pooperačnými stavmi. Postele sú polohovateľné, čo je základ, tvoria ich špeciálne matrace, infúzne stojany a mnoho iných doplnkov. Moderné lôžka dokážu výrazne pomocť pacientovi už len tým, že ich vymoženosti značne urýchľujú proces celej liečby,“ skonštatoval primár detského oddelenia,“ Juraj Kovačik. Obe strany dúfajú, že aj na tohtoročnom, jubilejnom desiatom ročníku Benoshow sa podarí získať čo najviac peňazí pre dobrú vec.

zdroj: Žilinský večerník

Organizátor podujatia BENOSHOW - Vladimír Beňo s riaditeľkou Žilinskej nemocnice Danielou Bekeovou pri odovzdávaní fin. zbierky.

Archív:

>> BENOSHOW 2008
>> BENOSHOW 2007
>> BENOSHOW 2006
>> BENOSHOW 2005

benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám., benoshow.sk