benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám.

Napísali o nás

BENO darovalo prístroj pre novorodencov

Oficiálne uvedenie nového prístroja do prevádzky sa konalo v stredu 21. decembra na novorodeneckom oddelení Nemocnice s poliklinikou v Žiline. Prístroj, ktorý slúži na umelú pľúcnu ventiláciu pre novorodencov a malé deti, venovala nemocnici spoločnosť BENO.
Finančný príspevok na jeho zakúpenie bol výsledkom letnej zbierky Žilinčanov v rámci akcie BENO SHOW 2005

Veľmi ma teší, že sme takéto niečo mohli spraviť, plní to účel, ktorý sme si predsavzali,“ povedal krátko po prestrihnutí slávnostnej stuhy zástupca spoločnosti BENO Vladimír Beňo. „Každoročne sa snažíme vyzbierať istú časť peňazí a každoročne ju venujeme niektorej časti nemocnice. Tento rok je to novorodenecké oddelenie. Chcel by som poďakovať všetkým ľuďom. Peniaze na zakúpenie prístroja sa podarilo vyzbierať za prispenia Žilinčanov, účastníkov show, prispela aj naša spoločnosť, naši zamestnanci. Je to aj výzva do budúcna, tých dvadsať korún nie je až tak veľa a deťom to veľmi pomôže,“ dodal.

Primár novorodeneckého oddelenia Michal Jánoš (na snímke) vysvetlil, že prístroj je určený: “na liečbu predčasne narodených detí, detí, ktoré vdýchli skalenú plodovú vodu, ktorá im upchala dýchacie cesty a vyvíja sa u nich zápalový proces na pľúcach. Pomôže tiež novorodencom, ktorí dočasne potrebujú podporu dýchania lebo majú vrodenú srdcovú vadu a my potrebujeme získať čas, aby sme ich mohli transportovať do kardiocentra“.


Archív:

>> BENOSHOW 2007
>> BENOSHOW 2006
>> BENOSHOW 2005

benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám., benoshow.sk