benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám.

Napísali o nás

Stalo sa dobrým zvykom, že organizátori benefičného koncertu Benoshow každoročne odovzdajú výťažok z tohto podujatia tým, ktorí ich pomoc najviac potrebujú, teda deťom a mladým ľuďom postihnutým zákernými chorobami, resp. zariadeniam, v ktorých sa títo pacienti liečia.

V minulosti takýmto spôsobom pomohli detskej ortopédii, detskej chirurgii, či oddeleniu detskej onkológie Nemocnice s poliklinikou v Žiline. Tentokrát smerovala finančná pomoc na Neurochirurgické oddelenie NsP v Žiline, kde mohli aj vďaka zbierke z minuloročnej Benoshow zakúpiť jemnú ultrazvukovú sondu k ultrazvukovému aspirátoru CUSA. Tento prístroj má hodnotu približne 7 mil. Sk a oddelenie ho má k dispozícii už trištvrte roka. „Tento prístroj sa používa pri operáciách mozgových a miešnych nádorov, ktoré sú tuhé a nedajú sa inak odstrániť. Prístroj je unikátny tým, že šetrí cievy, ktoré sa nerozkrvácajú a odstraňuje iba nádorové tkanivo. Predtým trvala operácia päť hodín, teraz hodinu. Ďakujeme pani riaditeľke Bekeovej, že nám ho zaobstarala a samozrejme pánovi Beňovi za prostriedky poskytnuté na nákup sondy,“ povedal primár Neurochirurgického oddelenia NsP v Žiline MUDr. Ivan Mačuga. „Takisto by som chcela poďakovať pánovi Beňovi, ktorý už niekoľko rokov podporuje prostredníctvom výťažkov z Benoshow našu nemocnicu,“ doplnila riaditeľka NsP v Žiline Daniela Bekeová.

Už 9. ročník Benoshow sa uskutoční 28. 8. 2008 na Mariánskom námestí. Výťažok z nej by mal s najväčšou pravdepodobnosťou poputovať na Detské oddelenie NsP v Žiline, kde potrebujú prenosný monitor na sledovanie životných funkcií v hodnote približne pol milióna korún.

zdroj: Žilinský večerník


Archív:

>> BENOSHOW 2007
>> BENOSHOW 2006
>> BENOSHOW 2005

benefičný večer, 27. augusta 2009, 19.00 Mariánske nám., benoshow.sk